Denná Tlač

Rolety Deň a noc – klasika v modernom prevedení

Rolety Deň a noc – klasika v modernom prevedení

Dosluhujú Vám staré žalúzie? Premýšľate o výmene závesov za niečo modernejšie? Chcete prispôsobiť design bytu moderným trendom? Mali by ste vziať do v úvahy rolety Deň a noc. Prečítajte si, čo vlastne rolety Deň a noc sú, prečo si získali takú obľubu a prečo by ste si ich mali zaobstarať aj Vy.

Na obrázku vyššie vidíte rolety Deň a noc priamo v akcii. Všimnite si, že sú tvorené dvoma druhmi textilných pásov. Jeden pás je z priehľadného materiálu, najčastejšie sieťoviny. Pravidelne sa strieda s pásom z nepriehľadnej látky.

Rolety sa vyťahujú do kazety, ktorá je v hornej časti nad oknom. Pri sťahovaní sa tvoria 2 vrstvy látky. Zadná vrstva, ktorá prilieha k oknu, sa nepohybuje. Pred ňou sa odvíja a pohybuje predná vrstva tak, ako klesá stredová kladka, ktorá roletu napína.

Pri vzájomnom pohybe sa postupne prekrývajú priehľadné a nepriehľadné pruhy látok, takže podľa vzájomnej polohy sa buď prekrývajú priehľadné pásy s ďalšími priehľadnými a tým umožňujú z časti slnečným paprskom vnikať do izby, alebo sa priehľadný pruh kryje s nepriehľadným a svetlu tak v prieniku zabránite.

Pri úplnom spustení roliet sa pásy kryjú tak, aby svetlo neprenikalo. Pokiaľ si to prajete, môžete rolety úplne vytiahnuť, „skryť“ ich v kazete a dovoliť slnku svietiť naplno. Alebo sa rozhodnete spustiť rolety len do pol okna, a nechať svetlo z časti prenikať dovnútra.

To je vlastne tajomstvo úspechu roliet Deň a noc – absolútna flexibilita pri nastavovaní množstva svetla, ktoré do miestnosti vpustíte.

Keď sa nad tým zamyslíte, kombinujú rolety Deň a noc výhody klasických roliet a bežných horizontálnych žalúzií. Sú tak navrhnuté zámerne. Z oboch svetov si totiž odnášajú ich výhody, pričom nie sú zaťažené ich nevýhodami.

Skúsme sa nad tým na chvíľu zamyslieť. Všetka tieniaca technika má hlavne zabrániť prieniku svetla do miestnosti a taktiež zaistiť súkromie pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich. To majú spoločné všetky rolety a žalúzie.

Všetky výhody žalúzií aj látkových roliet nájdete u roliet Deň a noc naraz. A keď sa pozriete na nevýhody oboch systémov, zistíte, že Duo rolety alebo Zebra rolety (ako sa občas taktiež roletám Deň a noc hovorí), nemajú žiadnu z nich.

Obrovskou výhodou roliet Deň a noc je ich ľahká montáž. Zaručujeme Vám, že všetko zvládnete sami aj bez akýchkoľvek skúseností. V tom najjednoduchšom prípade dokonca nebude potrebovať ani žiadne náradie.

Môžete si zvoliť jeden z 3 základných spôsobov montáže:

Výhody roliet Deň a noc ako takých sú zrejmé. Zoznámi Vás s nimi každý predajca:

Spoločnosť FOA ale dodává rolety ešte s ďalšou pridanou hodnotou. Čo ponúkame navyše?

Navštívte teda e-shop foa-rolety.sk s tieniacou technikou a zoznámte sa bližšie s ponukou roliet Deň a noc. Na zákaznícku linku môžete zadarmo zavolať s akoukoľvek otázkou o problematike tienenia. Radi sa Vám budú venovať aj v prípade, že nákup zatiaľ nezvažujete.

Informačný servis

Najnovšie Články