Denná Tlač

Ratanový nábytok na terasu alebo na balkón - kde nakúpiť v akcii?

Ratanový nábytok na terasu alebo na balkón - kde nakúpiť v akcii?

Ratanové sedenie v podobe menších alebo väčších zostáv je mimoriadne populárne a s príchodom teplých a slnečných dní je práve teraz ten správny čas na výber tej vašej. Kvalitné ratanové zostavy majú v ponuke viacerí predajcovia, my vám predstavíme tých, ktorí ponúkajú kvalitné a luxusné výrobky spolu s veľkým množstvom veľkostí, dizajnov a farieb. Na záver máme pripravených pár tipov, podľa ktorých sa zorientujete v sortimente každého obchodníka a vyberiete správne.

Nasledujúce tipy vám pomôžu rozhodnúť sa pre tú ratanovú zostavu, ktorú skutočne potrebujete. Zaoberať sa budeme vlastnosťami, ktoré nie sú viditeľné na prvý pohľad a budúci majitelia im pri výbere nevenujú dostatočnú pozornosť.

Pri výbere ratanového nábytku je na začiatku vhodné rozhodnúť sa, na aké účely bude používaná. Stolové sedenie je vyššie, k tomu je prispôsobená aj výška stolíka. Hlavnou úlohou stolových setov je poskytnúť pohodlie pri konzumácii jedál a nápojov.

Odpočinkové sedenie je nižšie a určené predovšetkým na relax a odpočinok. Aj tu nájdete kvalitné zostavy, ktoré obsahujú pohodlné vankúše a podušky. Ratanový nábytok v tejto kategórií má zvyčajne predĺžený sed, ktorý poskytuje oporu pre telo po usadení.

Lacné ratanové zostavy nedisponujú žiadnou konštrukciou, ktorá je zároveň prvým indikátorom kvality. Ak chcete sedieť stabilne a bezpečne, určite hľadajte zostavy s oceľovou alebo hliníkovou konštrukciou.

Sedacia súprava Liow 2 je vyrobená zo svetlohnedého ratanu, má tvar L a umožňuje posedenie až pre 8 ľudí. Súčasťou kompletu je aj stolík s bezpečnostným sklom a dva taburety. Pevná oceľová konštrukcia zabezpečí stabilitu pri sedení, mäkké a pohodlné sedenie získate vďaka kompletnej sade vankúšov a podušiek v béžovej farbe, ktoré sú vyplnené penou. Nosnosť každej sedačky je 360 kg, taburet unesie až 120 kg. Montáž dokáže zvládnuť každý priemerne zručný majiteľ.

Tip: Výhodou hliníkovej konštrukcie je nižšia váha, ktorú oceníte najmä pri prenášaní kvôli sezónnemu uskladneniu. Oceľové konštrukcie sú ťažšie, robustnejšie a vhodné tam, kde ratanový nábytok prenášať neplánujete.

Moderné ratanové zostavy sú vyrábané z polyetylénu. Výsledkom sú vlákna polyratanu, ktoré svojím vzhľadom verne kopírujú prírodný ratan, oproti ktorému majú aj množstvo výhod. Tou prvou je odolnosť voči opotrebeniu. Nasleduje farebná stálosť a elasticita, vďaka ktorej je sedenie oveľa príjemnejšie a pohodlnejšie. Výborne odoláva zmenám teplôt a vlhkosti.

Moderná ratanová ratanová zostava Montana vyniká sivobielym výpletom z umelého ratanu, ktorý je umiestnený na hliníkovej konštrukcii. Je vhodná do exteriéru aj interiéru, neuškodí jej ani priame UV žiarenie. Štyri diely, ktoré obsahujú veľkú trojsedačku, stolík s presklením a dve kreslá, zútulnia každú záhradu alebo terasu. Zostava sa vyrába aj v prírodnej hnedej farbe.

Tip: Pri voľbe svojej ratanovej zostavy zohľadnite okrem materiálu aj farbu. Každá zostava vynikne ešte viac, pokiaľ do nej zvolíte vankúše v kontrastnej farbe. Dobré je prispôsobiť celkové farebné ladenie k farbám, ktoré sa vyskytujú v jej okolí – farba terasy, domu alebo dlažby.

Kúpa ratanového nábytku nie je záležitosťou na jednu či dve sezóny. Odporúčame dobre zvážiť, koľko osôb bude sedenie využívať. K obyvateľom domácnosti prirátajte aj občasné návštevy. Malá ratanová zostava preto nemusí byť vždy tým správnym riešením. Oplatí sa investovať o niečo viac a zakúpiť sedenie pre viac osôb.

V základnej zostave je set Borneo vhodný pre 7 osôb. Minimálna nosnosť každého dielu je 150 kg. Umelý ratan je oproti prírodnému lacnejší, nerozplieta sa ani neláme, odoláva UV žiareniu a je farebne stály. Dizajn zostavy aj prirodzene hnedá farba znamená, že pocit luxusnej dovolenky môžete mať aj doma.

TIP: Pre svoj minimalistický dizajn vhodný do interiéru aj exteriéru. Umelý ratan odolá každému počasiu a je zdravotne nezávadný. Všetky materiály sú plne recyklovateľné.

Najnovšie Články