Denná Tlač

Prirodzené spôsoby, ako vyrovnať hormonálnu nerovnováhu

Prirodzené spôsoby, ako vyrovnať hormonálnu nerovnováhu

Hormonálna nerovnováha trápi najmä ženy, ktoré počas života prechádzajú rôznymi fázami. Najlepšie možnosti liečby pre vás závisia však od príčiny nerovnováhy, faktorov vášho životného štýlu a mnohých ďalších vecí. Najlepšie je preto prediskutovať možnosti s lekárom skôr, ako začnete s akýmkoľvek typom hormonálnej liečby. Navyše existujú prirodzené spôsoby, ako vyrovnať hormonálnu nerovnováhu. Tu sú príklady.

Vedeli ste, že zelený čaj môže pomôcť vyrovnať inzulín? Existuje totiž výskum, ktorý potvrdil, že u niektorých ľudí pravidelné pitie zeleného čaju zlepšilo reakcie tela na hormón, hoci potenciálne účinky extraktu zo zeleného čaju na inzulínovú rezistenciu si vyžadujú ďalšie vyšetrenia.

Príliš málo spánku, nespavosť alebo vystavenie umelému svetlu počas nočných hodín môže viesť k narušeniu hladiny melatonínu a kortizolu. Takisto vplýva na inzulínovú rezistenciu.

Vyvážená strava, ktorá je bohatá na chudé bielkoviny, zdravé tuky a vlákninu, a zároveň obsahuje obmedzené množstvo rafinovaného cukru, môže pomôcť vyvážiť hormóny, ktoré regulujú vašu chuť k jedlu, metabolizmus a náladu.

Odborníci tvrdia, že i pravidelné cvičenie ovplyvňuje hormóny chuti do jedla a zlepšuje využitie hormónu inzulínu v tele

Príliš veľa stresu môže drasticky zmeniť hladinu hormónov, ako je kortizol a adrenalín. Upokojujúce aktivity ako jóga, počúvanie hudby alebo prechádzka v prírode môžu zmierniť stres a udržiavať tieto hormóny v rovnováhe.

Endokrinné disruptory sú zlúčeniny v životnom prostredí, ako sú tabakový dym, pesticídy, herbicídy, plasty, retardéry horenia a vonné látky v krémoch a čistiacich prostriedkoch, ktoré môžu spôsobiť hormonálnu nerovnováhu.

Najnovšie Články