Denná Tlač

Prešovská MHD by viac nemusela meškať, mesto začína s rekonštrukciou problematickej križovatky na Sekčove

Prešovská MHD by viac nemusela meškať, mesto začína s rekonštrukciou problematickej križovatky na Sekčove

Mesto Prešov v spolupráci so zhotoviteľskou spoločnosťou O.S.V.O. comp, a.s., Prešov, začína rekonštrukciu križovatky a inštaláciu cestnej dopravnej signalizácie na križovatke ulíc Arm. gen. Svobodu a Vihorlatská na najväčšom prešovskom sídlisku Sekčov.

Práce potrvajú približne dva mesiace a celkové náklady sú podľa zmluvy o dielo v objeme viac ako 214 500 eur vrátane DPH. Nové semafory budú riadené radičom navrhnutým pre preferenciu vozidiel mestskej hromadnej dopravy (MHD).

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, predmetom rekonštrukcie križovatky je inštalácia cestnej dopravnej signalizácie pre vozidlá a chodcov, a tiež drobné stavebné úpravy.

Cestnú dopravnú signalizáciu je potrebné vybudovať najmä z dôvodu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a tiež z dôvodu plynulejšieho výjazdu vozidiel z Vihorlatskej ulice, keďže vozidlá MHD smerujúce do centra mesta či na železničnú stanicu naberajú značné meškania hneď na začiatku trasy linky.

„Z Vihorlatskej ulice vychádzajú aj vozidlá MHD, ktoré majú problém sa dostať na hlavnú cestu, v dôsledku čoho často dochádza ku kolíznym situáciám. Nová svetelná signalizácia prispeje k väčšej plynulosti premávky a v konečnom dôsledku aj k zlepšeniu dopravnej situácie v našom meste,“ vysvetlila primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Cestná dopravná signalizácia bude zároveň slúžiť ako riadiaca pre ostatné cestné dopravné signalizácie na ulici Arm. gen. Svobodu, ktoré budú postupne zapájané do preferencie MHD. V rámci stavebných úprav vybudujú aj stredové ostrovčeky pre osadenie stĺpov cestnej dopravnej signalizácie.

Pribudne aj napojenie medzi chodníkmi a priechodmi pre chodcov a cyklistov v smere na Vihorlatskú ulicu a Ľubotice.

„V týchto dňoch dôjde k rozmiestneniu dočasného dopravného značenia a následne sa začne s prácami. V prípade, že charakter prác si vyžiada obmedzenie cestnej premávky, budeme o tom vodičov i verejnosť vopred informovať,“ dodal Tomek.

Najnovšie Články