Denná Tlač

Pomôže zadržanie Gašpara Smeru-SD k zisku hlasov v predčasných parlamentných voľbách? Kollár v tom má jasno

Pomôže zadržanie Gašpara Smeru-SD k zisku hlasov v predčasných parlamentných voľbách? Kollár v tom má jasno

Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár si myslí, že zadržanie bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara môže dopomôcť strane Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) získať viac hlasov v septembrových parlamentných voľbách.

Ako ďalej uviedol na dnešnej tlačovej besede, vývoj udalostí však neovplyvní pohľad Kollára na spoluprácu so Smerom-SD. Zároveň skonštatoval, že bola veľká chyba odvolať ministra vnútra Ivana Šimka z funkcie, nazval ho profesionálom, ktorý mal „ostať sedieť na stoličke“ a dbať na dodržiavanie zákonov.

„Nebudem sa vyjadrovať k živým veciam, lebo som nečítal uznesenie a neviem, aké majú zákonné dôvody na to, že tento krok urobili. Keby som chcel Smeru-SD pomôcť ešte lepšími percentami, neurobil by som to inak, rovno by som aj ďalších obvinil a pozatváral. A potom sa nedivte, že Robert Fico (Smer-SD) vyhrá voľby a bude vládnuť sám,“ uviedol Kollár. Taktiež dodal, že polícia informácie v tejto veci už mala, len príslušníci sa rozhodli zadržať podozrivých až teraz.

„Nebudem sa vyjadrovať k práci polícii, je to ich vec. Keď ustoja dôkazné bremeno, tak dotyční páni za to ponesú zodpovednosť. Keď to neustoja, bude to ďalšie fiasko, trapas a hanba polície,“ dodal.

Predseda Sme rodina si zároveň nevie predstaviť, že by so Smerom-SD skladal koalíciu, či Gašpar „skončí v putách alebo neskončí, na to nemá dosah ani vplyv“.

Najnovšie Články