Denná Tlač

Politickí lídri budú diskutovať aj o budúcnosti aliancie, konferencia NATO Public Forum prinesie zaujímavé témy

Politickí lídri budú diskutovať aj o budúcnosti aliancie, konferencia NATO Public Forum prinesie zaujímavé témy

V americkom Washingtone D.C. sa v stredu začína konferencia NATO Public Forum, ktorá je sprievodným podujatím aktuálneho samitu aliancie.

Ako informovali zástupcovia organizácie Globsec, ktorá podujatie spoluorganizuje, na konferencii môžu politickí lídri prezentovať svoje názory na kľúčové otázky o budúcnosti aliancie. Na aktuálnom ročníku sa účastníkom prihovoria dosluhujúci generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, americký minister obrany Lloyd Austin, ale aj americký minister zahraničia Antony Blinken.

„Globsec prináša na NATO Public Forum niekoľkých významných predstaviteľov a panelové diskusie na zaujímavé témy. Hneď v prvý deň prinášame rozhovor vysoko postavených európskych lídrov – českého prezidenta Petra Pavla, dánsku premiérku Mette Frederiksen, estónsku premiérku Kaju Kallas spolu s americkým senátorom Jamesom Rischom – v diskusii o budúcnosti transatlantických vzťahov,“ povedal prezident organizácie Globsec Róbert Vass.

Témami diskusii na konferencii budú tiež podpora Ukrajiny alebo zvyšovanie vojenských kapacít aliancie a investícií do obrany. Taktiež sa bude diskutovať o vplyve umelej inteligencie a nových technológií na bezpečnosť a geopolitiku, či o dôležitosti spolupráce aliancie s Európskou úniou aj indo-pacifickým regiónom.

Podujatie Globsec organizuje spolu s Bielym domom, vládou USA, NATO a ďalšími americkými think-tankmi ako sú Atlantic Council, Center for a New American Security, German Marshall Fund a Hudson Institute.

Najnovšie Články