Denná Tlač

Pep Guardiola sa vrátil po operácii, Manchestru City sa však darilo aj bez neho

Pep Guardiola sa vrátil po operácii, Manchestru City sa však darilo aj bez neho

Španielsky futbalový tréner Pep Guardiola sa po troch týždňoch vrátil na lavičku anglického majstra Manchestru City po tom, ako podstúpil akútnu operáciu chrbta. Päťdesiatdvaročný odborník išiel pod skalpel koncom augusta v španielskej Barcelone, kde sa tiež zotavoval.

Manchester City v oficiálnom stanovisku informoval, že Guardiola sa už vrátil do práce. Stihol to akurát po skončení reprezentačnej prestávky, ktorá prerušila ligové súťaže v prvej polovici septembra.

Najbližší zápas odohrajú „Citizens“ v sobotu 16. septembra, keď nastúpia na duel anglickej Premier League na pôde West Hamu United. V utorok na nich čaká úvodný domáci súboj skupinovej časti LM proti srbskej Crvenej zvezde Belehrad.

Pepa Guardiolu údajne trápila silná bolesť v chrbte už nejaký čas, a preto sa rozhodol pre operáciu. Počas jeho absencie viedol mužstvo úradujúcich víťazov Premier League, Ligy majstrov i pohárovej súťaže FA Cup jeden z asistentov Juanma Lillo. ManCity pod jeho vedením zdolal Sheffield United (2:1) aj londýnsky FC Fulham (5:1) a udržal sa na čele tabuľky s plným počtom 12 bodov zo štyroch duelov.

Manchester City odštartoval sezónu 2023/2024 prehrou v zápase Community Shield proti Arsenalu Londýn po penaltovom rozstrele. V prvom ligovom stretnutí zdolal FC Burnley 3:0, potom získal Európsky superpohár triumfom v rozstrele nad španielskym FC Sevilla a v druhom súboji Premier League zvíťazil nad Newcastlom United 1:0.

Najnovšie Články