Denná Tlač

Oprava mosta pri Trnave vstúpila do druhej etapy, doprava je presmerovaná na obnovené časti

Oprava mosta pri Trnave vstúpila do druhej etapy, doprava je presmerovaná na obnovené časti

Prvá fáza prác na komplexnej oprave 80 metrov dlhého mosta pri Trnave, v mieste križovania diaľnice D1 a R1, sa skončila v určenom termíne. Aktuálne začína druhá fáza opravy na vnútornej časti ľavého mosta, v strednom deliacom páse.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v utorok informovala, že doprava bola presmerovaná už na opravené vonkajšie časti mosta a je vedená v dvoch jazdných pruhoch. „Odbočenie z diaľnice R1 na diaľnicu D1 v smere Nitra – Bratislava je zachované,“ uviedol hovorca diaľničiarov Tomáš Ferenčák.

Pripojenie z D1 na R1 v smere Bratislava – Trnava je naďalej riešené obchádzkou. Nákladná aj osobná doprava z D1 smerujúca do Trnavy môže využiť presmerovanie po R1 v smere Nitra. V križovatke Vlčkovce navedie obchádzková trasa vozidlá ponad R1 späť na smer do Trnavy. Obchádzka je určená len pre vozidlá s nosnosťou maximálne 32 ton.

„Stavebné práce na vonkajšej časti mosta pozostávali z búracích prác, v rámci ktorých bolo z mosta demontované pôvodné príslušenstvo a vybúrané pôvodné konštrukčné časti až na úroveň nosnej konštrukcie,“ priblížil Tomáš Ferenčák. Následne stavbári zrealizovali betonáž spádového betónu, vystuženie a betonáž rímsy, osadili nové mostné závery, celoplošnú izoláciu, položili asfaltové vrstvy vozovky, osadili zábradlie a zvodidlá.

NDS komplexne opravuje most pri Trnave od apríla. K rozsiahlej rekonštrukcii pristúpila po štyroch desaťročiach, tá bola nevyhnutná pre ďalšie dlhodobé a bezproblémové využívanie tohto mosta. Rekonštrukčné práce sú vykonávané aj v noci, sedem dní v týždni a boli rozdelené do dvoch fáz práve z dôvodu, aby bol dopad na plynulosť dopravy čo najmenší.

„Národná diaľničná spoločnosť oceňuje a zároveň ďakuje všetkým motoristom a dopravcom, že počas stavebného obdobia jazdia po moste D1xR1 obozretne, trpezlivo, ohľaduplne a dodržiavajú dopravné predpisy a stanovené rýchlostné limity,“ dodal Tomáš Ferenčák.

Najnovšie Články