Denná Tlač

Od pondelka 20. mája bude na Hradskej ulici vo Vrakuni obmedzená doprava, dôvodom je rekonštrukcia mosta

Od pondelka 20. mája bude na Hradskej ulici vo Vrakuni obmedzená doprava, dôvodom je rekonštrukcia mosta

Od pondelka 20. mája čakajú vodičov na Hradskej ulici v bratislavskej Vrakuni dopravné obmedzenia. Ako informuje hovorca magistrátu Peter Bubla, pre rekonštrukciu mosta na Hradskej nebudú môcť od tohto dátumu jazdiť po moste vozidlá nad 7,5 tony.

„Ide o ďalší nevyhnutný krok v súvislosti s avizovanou rekonštrukciou tohto mosta, na ktorú sme už pred časom upozorňovali,“ uviedol.

„Na základe posúdenia aktuálneho stavu Žilinskej univerzity s účinnosťou od dnešného dňa vyhlasujeme k mostu mimoriadnu situáciu, čo nám umožňuje operatívnejšie spustiť sériu krokov na zabezpečenie prevádzky mosta a následnej modernizácie,“ priblížil hovorca. V spolupráci s prevádzkovateľmi inžinierskych sietí budú tiež realizovať prekládku sietí, ktoré sú vedené cez most Hradská, čím sa most odľahčí a zaistí sa bezpečnosť.

„Zároveň, od pondelka 20. mája bude na základe prepočtu zaťažiteľnosti, ktorý v rámci posúdenia aktuálneho stavu realizovala Žilinská univerzita, zakázaný na moste prejazd pre vozidlá nad 7,5 tony, s výnimkou vozidiel MHD,“ poznamenal s tým, že most môže byť naďalej prejazdný pre autá a vozidlá do 7,5 tony, MHD, cyklistov a chodcov.

Most bude v režime s vylúčenou dopravou nad 7,5 tony fungovať do začiatku realizácie komplexnej modernizácie, ktorej projekt pripravujú.

Viac než polstoročie využívania mosta a dodatočné zásahy si podľa mesta vybrali svoju daň a podpísali sa pod jeho zlý technický stav. Aby do času komplexnej modernizácie mohli obyvatelia most naďalej využívať, v predchádzajúcich týždňoch uzavreli a postupne demontujú drevené časti lávok pre peších, čím most čiastočne odľahčili. Nasledujúcim krokom bude od pondelka vylúčenie nákladnej dopravy.

Najnovšie Články