Denná Tlač

Očkovanie vakcínou Comirnaty proti COVID-19 sa pozastaví, zásoby už o pár dní expirujú

Očkovanie vakcínou Comirnaty proti COVID-19 sa pozastaví, zásoby už o pár dní expirujú

Od 1. júna tohto roka sa na Slovensku dočasne pozastaví očkovanie základnou schémou pôvodných vakcín Comirnaty. Obdobie použiteľnosti všetkých skladových zásob tejto vakcíny na Slovensku sa totiž končí 31. mája tohto roka.

Naďalej však bude pokračovať podávanie posilňujúcich dávok adaptovanej vakcíny Comirnaty Original/Omicron BA.4-5. Ministerstvo zdravotníctva SR to uviedlo v tlačovej správe.

Čakateľov na druhú dávku „pôvodnej“ vakcíny Comirnaty bude kontaktovať call centrum Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Pre základnú očkovaciu schému osôb starších ako 18 rokov bude od 1. júna tohto roka slúžiť iba vakcína JCOVDEN (Janssen) od spoločnosti Johnson & Johnson.

Podávanie dávok základnej očkovacej schémy pre deti vo veku 12 až 17 rokov sa taktiež dočasne pozastaví.

Posilňujúce dávky adaptovaných vakcín sa budú naďalej podávať v štandardnom režime. Bez zmien taktiež pokračuje aj očkovanie detí vo veku 6 mesiacov až 11 rokov.

Ministerstvo zdravotníctva SR však v krátkom čase očakáva rozhodnutie, ktoré by umožnilo podávanie adaptovanej vakcíny Comirnaty Original/Omicron BA.4-5 aj pre základnú očkovaciu schému, teda prvé a druhé dávky.

Najnovšie Články