Denná Tlač

Najrýchlejšie v prieskumoch rastie PS, druhý je Smer

Najrýchlejšie v prieskumoch rastie PS, druhý je Smer

Preferencie Progresívneho Slovenska rástli najrýchlejšie spomedzi všetkých strán, ktoré za posledný rok aspoň raz prekročili 5-percentnú hranicu. Ukazuje to porovnanie volebných preferencií, nameraných renomovanými agentúrami Focus a AKO.

„V našej kampani sa zameriavame najmä na nerozhodnutých voličov. Hovoríme o budúcnosti, prezentujeme náš program a rázne odpovedáme na útoky ostatných politikov,“ reaguje na výsledky predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

https://fb.watch/n7QkxMH5oj/

„Väčšina ľudí si neželá návrat politiky minulosti, ktorú stelesňuje Robert Fico a jeho Smer. My sa voči nemu snažíme vytvoriť slušnú, ale silnú protiváhu. Zdá sa, že to voliči oceňujú,“ uviedol Šimečka.

Podľa agentúry Focus narástli preferencie PS od septembra 2022 o 5,4, v agentúre AKO dokonca o 7,8 percentuálnych bodov. Druhý najrýchlejší rast zaznamenal Smer-SSD, ktorý v rovnakom období narástol o 4,7, respektíve 4,2 percentuálnych bodov.

„Áno, PS je dnes vďaka silnému rastu druhé. Po našej skúsenosti spred troch rokov si však dobre uvedomujeme, že ešte nič nemáme isté. To isté však platí aj pre aktuálneho lídra Smer. Preto sa budeme plne sústrediť na záver kampane, a chceme prispieť k porážke Smeru,“ uviedla podpredsedníčka PS Lucia Plaváková.

Spomedzi ostatných strán nad 5-percentnou hranicou zaznamenala kontinuálny rast len SNS, hoci len o niečo vyše jedného percentuálneho bodu. Naopak, najvýraznejšie klesajú Hlas a Sme rodina, preferencie SaS sa stabilizovali okolo bezpečných šiestich percent.

„Obzvlášť nás teší, že náš rast v posledných mesiacoch nie je na úkor iných demokratických strán. Na potenciálnych partnerov neútočíme, len aby sme si nahnali pár percent navyše,“ zdôraznil Šimečka.

Tento článok vznikol v spolupráci s klientom Progresívne Slovensko

Najnovšie Články