Denná Tlač

MS v hokeji 2023: Slovensko - Nórsko (online)

MS v hokeji 2023: Slovensko - Nórsko (online)

Slovenskí hokejisti hrajú v utorok od 11:20 SELČ proti Nórom svoj posledný zápas v základnej B-skupine na tohtoročnom svetovom šampionáte. Ak chcú ešte pomýšľať na postup do štvrťfinále, musia vyhrať v riadnom hracom čase a dúfať, že Švajčiari vo večernom zápase v Arene Riga rovnako zdolajú domácich Lotyšov.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho v šiestich zápasoch nazbierali osem bodov. Turnaj začali tesnou prehrou s Českom (2:3), potom zdolali domácich Lotyšov (2:1) a bodovali aj v súboji s Kanaďanmi (1:2 po sam. nájazdoch). So Švajčiarmi prehrali 2:4 a neuspeli ani v súboji s Kazachstanom (3:4 po sam. nájazdoch). V hre o postup do vyraďovacích bojov sa udržali chudobným triumfom nad Slovinskom (1:0).

Nóri odštartovali svoje účinkovanie v Arene Riga prehrou s Kazachmi (3:4 po sam. nájazdoch). V nasledujúcom dueli nestrelili ani gól Švajčiarom (0:3) a potom porazili Slovincov (1:0). Domácim Lotyšom podľahli 1:2 a Čechom 0:2. V pondelok sa však postarali o prekvapenie triumfom nad Kanadou (3:2 po sam. nájazdoch).

Góly:

Vylúčenia:

strely na bránu: 0:0, vylúčenia: 0:0 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia:

Zostavy: Slovensko: Nórsko:

Najnovšie Články