Denná Tlač

Meteorológovia vydali výstrahy aj na stredu, viac okresov na Slovensku je oranžových ako žltých

Meteorológovia vydali výstrahy aj na stredu, viac okresov na Slovensku je oranžových ako žltých

Horúčavy na Slovensku naberajú na sile, kým v utorok platila výstraha druhého stupňa pre trinásť okresov, v stredu ich je už 33.

Meteorológovia na oranžovo zafarbili Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj aj okresy Krupina, Lučenec, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Prievidza, Košice mesto, Košice okolie, Michalovce, Sobrance a Trebišov. „Miestami sa očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 až 37 stupňov Celzia,“ informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe.

Varovanie prvého stupňa platí od 14:00 do 18:00 v celom Prešovskom kraji, okrem okresov Kežmarok, Poprad a Stará Ľubovňa. Žlté sú aj okresy Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Detva, Poltár, Zvolen, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Považská Bystrica, Púchov, Trenčín, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Bytča a Žilina. V týchto častiach Slovenska bude miestami 33 až 34 stupňov Celzia.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ varujú meteorológovia.

Najnovšie Články