Denná Tlač

M. Dorčák: Remišová by mala vysvetliť financovanie svojej vily v Rakúsku

M. Dorčák: Remišová by mala vysvetliť financovanie svojej vily v Rakúsku

Bývalá vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí by mala vysvetliť financovanie svojej vily, ktorú si spolu s manželom kúpila v Rakúsku. Tvrdí to bývalý poradca vicepremiérov Petra Pellegriniho a Richarda Rašiho Martin Dorčák. Dorčák zverejnil vo videu aj výpis z rakúskeho katastra nehnuteľností, podľa ktorého vila v rakúskej obci Kittsee má zastavanú plochu 286 metrov štvorcových a je postavená na dvoch pozemkoch v celkovej rozlohe 840 metrov štvorcových. Remišovci podpísali kúpnu zmluvu na dom v septembri 2022.

Podľa výpisu z katastra si Veronika Remišová na kúpu vily zobrala hypotéku z rakúskej banky vo výške 546 000 eur, informuje Martin Dorčák, ktorý zároveň bývalú ministerku vyzýva, aby financovanie vily transparentne vysvetlila. „Ak si pani Remišová zobrala viac ako pol miliónovú hypotéku, pri päťpercentnom úroku a 30 ročnej splatnosti by ju splácala po 3000 eur mesačne. Okrem toho, nevieme, koľko za vilu zaplatila mimo hypotéky a koľko ju bude stáť rekonštrukcia, ktorá je očividne potrebná a ktorá už niekoľko mesiacov prebieha.

„Splácať 3000 eur mesačne po dobu 30 rokov nie je nezanedbateľná položka ani pre poslankyňu či ministerku. Okrem tejto vily podľa posledného dostupného majetkového priznania na stránke NR SR vlastní alebo s manželom spoluvlastní pani Remišová tri byty v Bratislave, chatu pod Tatrami a byt v Belgicku,“ informoval Dorčák.

Martin Dorčák je autorom projektu 51kauz.sk , čo je čierna kniha vládnutia Matoviča, Hegera a Remišovej.

Informačný servis

Najnovšie Články