Denná Tlač

Lewandowski sa blysol hetrikom, Belgicko vyhralo 9:0 a v „slovenskej“ skupine triumf Chorvátska

Vo štvrtkovom programe v kvalifikácii o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2020 zaujala belgická kanonáda proti San Marínu (9:0), po ktorej mohli domáci oslavovať istotu miestenky na šampionát.

Rovnako v I-skupine sa k prieniku na ME priblížili Rusi vďaka tomu, že v druhom polčase deklasovali Škótov (4:0). V dueli Kazachstanu s Cyprom domáci zverenci trénera Michala Bílka nezužitkovali vedenie 1:0 a svojmu súperovi podľahli 1:2.

V G-skupine bude boj o prvé dve priečky ešte zaujímavý. Poľským lídrom zariadil triumf 3:0 v Lotyšsku hetrikom kanonier Robert Lewandowski. Rakúsko otočilo výsledok duelu s Izraelom z 0:1 na 3:1 a do hry o postup sa prihlásilo aj Severné Macedónsko výhrou nad Slovinskom 2:1.

V E-skupine Chorvátsko už v prvom polčase rozhodlo zápas proti Maďarsku (3:0) a poistilo si 1. priečku. Za Chorvátmi nasleduje Slovensko, ktoré sa zmierlivo rozišlo s Walesom (1:1).

V „céčku“ pokračuje vyrovnaný boj trojlístka Nemecko, Holandsko, Severné Írsko, keď všetci majú zhodne po 12 bodov. Už to vyzeralo, že Severní Íri spravia „trhák“, ale neudržali vedenie 1:0 a z holandskej pôdy odišli s prehrou 1:3.

Prvý bod v aktuálnej kvalifikácii získalo Estónsko, ktoré uhralo bezgólovú remízu v Bielorusku, ale zatiaľ mu to nepomohlo odpútať sa z poslednej priečky.