Denná Tlač

Letisko M. R. Štefánika ponúka počas letnej sezóny o viac ako 300 parkovacích miest navyše

Letisko M. R. Štefánika ponúka počas letnej sezóny o viac ako 300 parkovacích miest navyše

Bratislavské Letisko M. R. Štefánika rozšírilo počas letnej sezóny svoje parkovacie kapacity pre verejnosť. Okrem parkovísk P1 a P2 pred budovou letiska, otvorilo pre cestujúcich aj parkovisko P3, vzdialené od terminálu 1,5 kilometra. Informuje o tom hovorkyňa letiska Veronika Demovičová.

Počas letnej sezóny je tak pre verejnosť k dispozícii o 338 viac parkovacích miest viac. Cestujúcich navyše k budove letiska bezplatne prepraví letiskový mikrobus.

„V období od júna do konca septembra zaznamenávame zvýšený záujem cestujúcej verejnosti o parkovacie miesta na letisku v Bratislave. Počas leta preto ponúkame cestujúcim aj možnosť zaparkovať na parkovisku P3, ktoré sa nachádza tri minúty jazdy od letiska, návštevníkom následne zabezpečíme odvoz,“ uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Dušan Novota. Parkovacie miesta si na všetkých troch parkoviskách môžu cestujúci rezervovať online.

Návštevníci po zaparkovaní na parkovisku P3 kontaktujú vodiča na telefónnom čísle +421 903 414 426.

„Následne vodič osemmiestneho mikrobusu vyzdvihne cestujúcich a ich batožiny z parkoviska P3 a odvezie ich priamo k odletovej hale, po prílete odvezie cestujúcich späť na parkovisko,“ dodáva hovorkyňa.

Letisko M. R. Štefánika disponuje tromi parkoviskami pre verejnosť. Parkovisko P1 s kapacitou 106 parkovacích miest slúži na krátkodobé parkovanie počas dňa, umožňuje naloženie a vyloženie cestujúcich do 15 minút zdarma a poskytuje aj hodinu parkovania zdarma pre držiteľov preukazu ŤZP.

Parkovisko P2 ponúka 670 parkovacích miest pre dlhodobé zaparkovanie áut dovolenkárov. Cenovo výhodnejšie parkovisko P3 má kapacitu 338 miest a zvýšilo celkovú kapacitu parkovísk pre verejnosť na 1 114 miest.

Najnovšie Články