Denná Tlač

Košickí „oceliari“ spoznali mená súperov v hokejovej Lige majstrov, zahrajú si proti šiestim rôznym tímom

Košickí „oceliari“ spoznali mená súperov v hokejovej Lige majstrov, zahrajú si proti šiestim rôznym tímom

Hráči HC Košice už poznajú mená súperov v základnej časti hokejovej Ligy majstrov 2023/2024. „Oceliarov“ pri stredajšom žrebe vo fínskom Tampere vytiahli hneď ako prvých spomedzi všetkých účastníkov.

Ďalšie žrebovanie rozhodlo o tom, že až tri zo šiestich duelov absolvujú Košičania proti súperom zo Švajčiarska, ďalšie dva odohrajú proti nemeckým klubom a v jednom zápase ich preverí švédsky tím.

Doma si úradujúci slovenský šampión zmeria sily s nemeckým Adlerom Mannheim, švédskym tímom AIK Skelleftea a švajčiarskym družstvom Servette Ženeva.

Do Nemecka vycestujú košickí hokejisti na duel proti Red Bullu Mníchov a do Švajčiarska na stretnutia proti tímom Rapperswill-Jona Lakers a EHC Biel-Bienne.

„Oceliari“ pri žrebe figurovali v poslednom 4. koši a vopred vedeli, že sa nestretnú s tímami z rovnakého okruhu (Aalborg Pirates, HC Vítkovice Ridera, Stavanger Oilers, Rouen Dragons a Belfast Giants).

Obhajcom prvenstva zo sezóny 2022/2023 bude fínsky klub Tappara Tampere.

Oproti predchádzajúcim ročníkom prišlo v LM k zmene. Nehrá sa formou tradičných štvorčlenných skupín pre 32 tímov, ale každý z 24 účastníkov absolvuje od 31. augusta do 18. októbra spolu šesť duelov proti šiestim rôznym súperom.

Do vyraďovacej časti potom postúpi 16 najúspešnejších klubov z globálnej 24-člennej tabuľky. Osemfinále play-off sa začne 14. novembra a súťaž vyvrcholí finálovým zápasom 20. februára 2024.

V minulosti v hokejovej LM zastupovali Slovensko aj HC Slovan Bratislava, HC ’05 Banská Bystrica či HK Nitra. Najúspešnejším klubom Ligy majstrov je švédska Frölunda, ktorá ju ovládla už štyrikrát.

Najnovšie Články