Denná Tlač

Košice podľahli v Tipsport lige doma Detve, „barani“ aj Slovan vyhrali až po predĺžení

Hokejisti Košíc doma nečakane zakopli s Detvou a v 11. kole Tipsport ligy prehrali 1:4. Hrdinom hostí sa stal trojgólový strelec Ján Sýkora, ktorý dosiahol hetrik z troch rôznych herných situácií.

Najprv v rozpätí 25 sekúnd v polovici zápasu premenil presilovku aj trestné strieľanie a tretí gól pridal v oslabení v 53. min. A to 29-ročný krídelník v minulej sezóne v play-off pomáhal práve Košiciam.

Nečakané víťazstvo Detvancov na východe Slovenska pečatil v 57. min Peter Zuzin. Jediný gól Košíc dosiahol ešte v 27. min Marcel Haščák.

Detva uštedrila Košiciam štvrtú prehru v sezónu a sama dosiahla štvrté víťazstvo. V Steel aréne triumfovala v najvyššej súťaži vôbec po prvý raz.

V súboji majstra z Banskej Bystrice s nováčikom z Michaloviec (2:1 pp) muselo o víťazovi rozhodnúť až predĺženie. O dvoch bodoch pre favorita rozhodol v 62. min kanadský útočník Jordan Hickmott. Banská Bystrica si udržala prvé miesto v tabuľke, Michalovce sú po štvrtej prehre na piatej priečke.

Nitra sa predstavila v Trenčíne už s novým trénerom Mariánom Bažánym a spočiatku sa zdalo, že nová metla dobre zametie. Po dvoch góloch kanadského útočníka Kala Kerbashiana viedli hostia po prvej tretine 2:0.

Lenže potom sa Trenčínu vydaril dokonalý obrat. V druhej tretine Jozef Sládok a Boris Sádecký vyrovnali na 2:2 a v 54. min strhol víťazstvo na stranu Dukly Adam Lapšanský.

Nitra po šiestej prehre v sezóne zostala na 11. mieste tabuľky. Zvolen doma splnil úlohu favorita a MAC Budapešť zdolal 5:1 aj zásluhou dvoch gólov Kanaďana Kyla Bonisa. Zvolen je na štvrtom mieste, Budapešť desiata.

V Bratislave sa v trénerskom súboji dvoch bývalých kolegov z trénerskej lavičky Popradu Romana Stantiena a Františka Štolca zrodilo víťazstvo Slovana nad Podtatrancami 2:1 po predĺžení. O šiestom víťazstve Slovana v sezóne rozhodol v predĺžení Roman Žitný.

Slovanisti po svojom návrate z KHL do slovenskej najvyššej súťaže permanentne okupujú jednu z troch najvyšších pozícií v tabuľke. Momentálne sú na druhom mieste o bod za lídrom z Banskej Bystrice, Popradu patrí 9. priečka.

Nové Zámky, ktoré sú momentálne po vyhodení dvojice Milan Jančuška – Jerguš Bača bez trénera, viedli v 24. min nad Miškovcom 3:0, ale nestačilo im to ani na zisk jedného bodu.

Hostia z Maďarska predviedli skvelý obrat a dominovali 6:4. Ich víťazný gól na 5:4 strelil 63 sekúnd pred koncom tretej tretiny v presilovke kanadský obranca Nicholas Ross. Ten sa v zápase blysol aj dvoma asistenciami.