Denná Tlač

Kórejská kozmetika s UV filtrami – aké sú jej výhody a prečo by sa mala používať počas celého roka?

Kórejská kozmetika s UV filtrami – aké sú jej výhody a prečo by sa mala používať počas celého roka?

Značky kórejskej kozmetiky sú mimoriadne oceňované vo svete. Je to tak vďaka ich špičkovej kvalite a inovatívnosti. V poslednej dobe aj ženy v Poľsku stále častejšie siahajú po kórejskej kozmetike. Popredné miesto v rebríčku najobľúbenejšej kozmetiky v Kórei zaujala kozmetika s ochrannými filtrami. Kórejčanky sú totiž úplne posadnuté ochranou proti slnku. Škodlivé UVA a UVB žiarenie je nepriateľom číslo jeden mladej a krásnej pleti. Kórejský krém proti slnku veľmi často, okrem ochranného filtra, obsahuje aj dodatočné ovocné a rastlinné výťažky. Preto pokožku nielen chráni, ale ju aj vyživuje, zosvetľuje a prináša jej ochranu proti vráskam. Ľahká konzistencia kozmetického prípravku je vhodná prakticky pre všetky typy pleti. Vďaka tomu kórejský ochranný krém proti slnku je vhodný na každodenné použitie, napríklad, ako korekčná báza pod make-up alebo namiesto bežného krému.

Naša pokožka je každý deň vystavená škodlivému pôsobeniu vonkajšieho prostredia. Jedným z faktorov je bezpochyby UV žiarenie. Práve tento prvok je vo veľkej miere zodpovedný za rýchlejšie starnutie pokožky. Nesmieme pritom zabúdať, že UVA žiarenie je aktívne nezávisle od počasia, preto by sme mali ochranné filtre aplikovať aj počas zamračených dní a aj vtedy, keď plánujeme ostať v interiéri (slnečné žiarenie totiž bez problému preniká cez sklo). Ochranné filtre budú pre pleť prospešné aj v zimnom období, keďže slnko má na pokožku negatívny vplyv počas celého roka. I napriek tomu, že sa nám v zime zdá, že slnko je slabšie a pokožku tak neopaľuje, UVA žiarenie je stále na rovnakej úrovni.

Kórejská kozmetika je pre svoje zloženie a účinnosť stále obľúbenejšia. Týka sa to aj prípravkov s ochranným filtrom. Vhodná ochrana pred slnečným žiarením je základom, ak si chceme udržať zdravú a hydratovanú pokožku bez pigmentových škvŕn. Kórejské krémy s filtrom spôsobujú, že pleť vyzerá vždy sviežo a je krásna žiarivá. Moderné kórejské krémy s filtrom okrem toho obsahujú rastlinné zložky, ktoré majú protivráskový účinok a zosvetľujú pleť. Počas voľby kórejského krému s filtrom nesmieme zabúdať na vhodný stupeň ochrany pred slnečným žiarením, čiže SPF faktor. Tento faktor definuje čas, aký sa môžeme po aplikovaní prípravku bezpečne vystavovať slnku. Kórejské krémy s filtrom obsahujú nielen filtre, ale aj kvalitné zložky, ktoré pokožku hydratujú a vyživujú. V súčasnosti kórejské krémy s filtrom sú ľahké, preto sa ideálne hodia, ako báza pod líčenie.

Na trhu je dostupných mnoho verzií kórejských krémov s ochranným filtrom. Zabudnite na husté krémy, ktoré sa ťažko aplikujú. Medzi kórejskými prípravkami s filtrom nájdete ľahké mlieka s ochranou proti slnku, ale aj výrobky, ktoré možno používať, ako bežné pleťové krémy. Mimoriadne pohodlne sa tiež aplikujú bázy pod make-up s filtrami. Určite si nájdete vhodný kozmetický výrobok podľa vašich predstáv, ktorý ladí s vašim životným štýlom. Dôležité je aj to, že všetky tieto výrobky obsahujú mnoho výživných zložiek, medzi, ktoré patria napríklad prírodné rastlinné výťažky. Preto ochranné krémy proti slnku nielen chránia, ale aj vyživujú. Je to jedno z tajomstiev krásnej a žiarivej pleti Kórejčaniek.

Dôkladná starostlivosť o pleť je rovnako dôležitá, ako ochrana kožných buniek pred škodlivým pôsobením UV žiarenia. Kórejské krémy s filtrom zaručujú vhodnú hydratáciu pleti a zároveň – vďaka prítomnosti filtrov s vysokým ochranným faktorom – prinášajú ochranu pred vplyvom ultrafialového žiarenia. SPF50+ sú filtre vhodné aj pre ľudí, ktorých pleť je veľmi citlivá na slnečné žiarenie. V mnohých kozmetických prípravkoch okrem toho nájdete filtre PA++++, ktoré chránia pred UVA žiarením.

Informačný servis

Najnovšie Články