Denná Tlač

Klientov skrachovanej Slovakia Energy už kontaktuje SPP, zákazníkom ponúka regulované ceny energií

Klientov skrachovanej Slovakia Energy už kontaktuje SPP, zákazníkom ponúka regulované ceny energií

Slovenský plynárenský priemysel (SPP) už láka bývalých odberateľov skrachovaného dodávateľa Slovakia Energy na uzavretie štandardnej zmluvy o dodávkach elektriny.

„Odberateľom elektriny v domácnosti, ktorí sa rozhodnú pre SPP ako svojho nového dodávateľa elektriny, sme pripravení dodať elektrinu za štandardné regulované ceny ako svojim ostatným zákazníkom. Nebudú teda platiť za dodávku elektriny výrazne vyššiu cenu stanovenú pre režim dodávky poslednej inštancie,“ informoval hovorca SPP Ondrej Šebesta.

Štátny SPP zároveň, ako dodávateľ poslednej inštancie, zabezpečuje dodávky plynu pre bývalých odberateľov spoločnosti Slovakia Energy. SPP odberateľov plynu ubezpečuje, že sa v súvislosti so vzniknutou situáciou v žiadnom prípade nemusia obávať prerušenia dodávok plynu.

„Ponúkame odberateľom plynu v domácnosti možnosť uzavrieť s SPP, ako ich novým dodávateľom plynu, zmluvu o dodávke plynu v štandardnom režime. To jest za regulovanú cenu, stanovenú regulátorom,“ dodal Šebesta s tým, že noví zákazníci nemusia vyvinúť žiadnu aktivitu.

„Budeme ich kontaktovať a dohodneme s nimi najvhodnejší postup prechodu do štandardného režimu dodávky plynu,“ spresnil Šebesta.

Koncom septembra krachol na Slovensku jeden z najväčších alternatívnych dodávateľov energií, spoločnosť Slovakia Energy. Tá pri dodávkach elektriny ovládala šesťpercentný podiel trhu v kategórii domácnosti a štvorpercentný trhový podiel pri malých podnikoch.

Pri dodávkach plynu ovládala spoločnosť celkovo dvojpercentný trhový podiel. Na Slovensku získala počas trinástich rokov necelých 308-tisíc zákazníkov.

Najnovšie Články