Denná Tlač

„Kanárici“ sa v Premier League postarali o prekvapenie, zdolali majstrovský Manchester City

Obhajca majstrovského titulu v anglickej najvyššej futbalovej súťaži Manchester City si v sobotu pripísal prvú prehru v novom ročníku Premier League.

Zverenci Pepa Guardiolu nečakane zaváhali na ihrisku Norwichu City, ktorému podľahli tesne 2:3. „Citizens“ počas celého stretnutia len doťahovali náskok súpera a momentálne strácajú na vedúci Liverpool už päť bodov.

„Kanárici“ zaskočili favorita vynikajúcim úvodom zápasu. V 18. minúte skóroval hlavičkou po rohovom kope Kenny McLean a o desať minút neskôr zvyšoval na 2:0 po rýchlom brejku strelou do odkrytej bránky Todd Cantwell.

Za hostí síce odpovedal tesne pred odchodom do šatní Sergio Aguero, no domáci kanonier Teemu Pukki zvýšil po prestávke na 3:1 a hráči City sa zmohli len na korekciu výsledku z kopačky Rodriho.

„Vytvorili sme si šance, no nedokázali sme ich premeniť. Norwich je dobrý tím s kvalitnými hráčmi, čo potvrdili v minulom ročníku The Championship. Navyše, boli veľmi efektívni. Vo futbale sa nemôžete vždy vyhnúť chýbam. Neviem, koľko striel sme vyprodukovali, ale toto je hra o góloch,“ cituje Guardiolu portál BBC.com.

Futbalisti Norwichu vystrelili do priestoru bránky iba trikrát a vo všetkých prípadoch rozvlnili sieť. Naopak, hostia vyťažili z ôsmich pokusov len dva presné zásahy.

„Je to špeciálny deň pre náš klub. Dokázali sme zdolať jeden z najlepších tímov na svete napriek tomu, že máme viacero zranených hráčov. Museli sme predviesť niečo špeciálne v rámci nášho herného plánu, ak sme chceli uspieť. Víťazstvo sme si zaslúžili, boli sme výnimoční,“ vyjadril sa kouč staronového účastníka Premier League Daniel Farke.

Norwich v úvode ligového ročníka ťaží predovšetkým z vynikajúcej formy fínskeho zakončovateľa Pukkiho. Dvadsaťdeväťročný útočník mal prsty v ôsmich z deviatich gólov svojho tímu v aktuálnej sezóne. Šesťkrát sám skóroval a v dvoch prípadoch pripravil góly spoluhráčom. Po piatich kolách sú „zeleno-žltí“ na dvanástej pozícii v tabuľke. Manchester City zostal druhý, ale zatiaľ stopercentný Liverpool sa mu vzdialil na päť bodov.