Denná Tlač

JPMorgan Chase zruší približne tisíc pracovných miest First Rebublic Bank, pomáha však zamestnancom pri hľadaní novej práce

JPMorgan Chase zruší približne tisíc pracovných miest First Rebublic Bank, pomáha však zamestnancom pri hľadaní novej práce

Americká banka JPMorgan Chase po prevzatí skrachovanej First Republic Bank zredukuje jej pracovné miesta. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého prepustí 15 percent pracovnej sily First Republic, čo je zhruba tisícka pracovných pozícií.

JPMorgan potvrdila, že obmedzuje úlohy, ktoré zastávali pracovníci banky so sídlom v San Franciscu, ale neuviedla presné číslo.

Zamestnanci, ktorých sa to týka, dostanú mzdu a prídavky počas 60 dní spolu s balíkom, ktorý zahŕňa paušálnu platbu a ďalšie benefity. Banka tiež uviedla, že im pomáha pri hľadaní nových pozícií v rámci spoločnosti alebo mimo nej.

First Republic Bank bola na konci minulého roka 14. najväčším poskytovateľom úverov v USA. Začiatkom apríla mala hodnotu viac ako 20 miliárd dolárov. V tom isto mesiaci odhalila, že jej klienti v marci zo svojich účtov vybrali viac ako 100 miliárd dolárov.

Dohodu o jej prevzatí sprostredkovali regulátori, ktorí zadržali jej majetok, a JPMorgan Chase za ňu zaplatí 10,6 miliardy dolárov.

Krachu First Republic v marci predchádzali kolapsy Silicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank. Prvú zmienenú v Spojených štátoch prevzala banka First Citizens, ktorá podľa BBC tiež plánuje zredukovať pracovné miesta SVB o zhruba 500 pozícií.

Najnovšie Články