Denná Tlač

Influencerka prenajíma svoj klon vytvorený Al na virtuálne rande

Influencerka prenajíma svoj klon vytvorený Al na virtuálne rande

Dvadsaťtriročná Caryn Marjorie sa rozhodla pre netradičné podnikanie. Pomocou umelej inteligencie vytvorila virtuálnu verziu samej seba, ktorá komunikuje za poplatok so svojimi fanúšikmi. Toto netradičné randenie stojí záujemcov  1 dolár za minútu.

Influencerka Caryn Marjorie, ktorá má na Snapchate 1,8 milióna fanúšikov, prenajíma svoj virtuálny klon za 1 dolár za minútu. Na vytvorenie kópie 23-ročnejdievčiny bola použitá umelá inteligencia (Al).

CarynAI vraj dokáže napodobniť originálnu verziu a má ​​jej „jedinečný hlas, podmanivú osobnosť a osobité správanie„, vďaka čomu majú používatelia pocit, akoby hovorili so skutočným dievčaťom. Táto digitálna kópia Caryn vie reagovať na otázky a konverzovať s mužmi v reálnom čase, vytvárať tak ilúziu virtuálneho rande s influencerkou.

Napriek nemalej cene je o jej klon obrovský záujem. V súčasnosti existuje 26-hodinový čakací zoznam na získanie prístupu k virtuálnej priateľke, pričom sa už zaregistrovalo viac ako 5 000 členov.

Toto nové digitálne podnikanie vyvolalo vlnu reakcií a otázok, či je takáto služba etická a či je vôbec možné prenajímať si virtuálnu verziu seba samej.

Niektorí ľudia majú obavy z toho, že takáto služba môže byť nebezpečná a môže podporovať objektivizáciu žien. V iných prípadoch sa objavili otázky, či je vôbec potrebná, keďže existujú mnohé iné možnosti na randenie.

Digitálna kópia influencerky sa tvorila viac ako 2 000 hodín. Konverzácie s CarynAI sú prísne súkromné ​​a dôverné, pričom služba ponúka end-to-end šifrovanie. Medzi časté témy patria sexuálne scenáre a erotické dialógy.

„Neustále pracujem na tom, aby som sa uistila, že Caryn AI zostane nástrojom na vyliečenie osamelosti. CarynAI bola navrhovaná s nekonečnými hodinami kognitívnej a dialektickej behaviorálnej terapie, aby pomohla mojim fanúšikom byť fyzicky aj mentálne fit,“ hovorí mladá influencerka.

Najnovšie Články