Denná Tlač

Hľadá sa Binďo: Kam zmizol populárny moderátor?

Hľadá sa Binďo: Kam zmizol populárny moderátor?

Počujete to zvláštne ticho? To je tým, že výrečný a energický Ivan „Binďo“ Bindas už niekoľko rokov nie je súčasťou rozhlasového éteru. Moderátor síce nie je za mixážnym pultom a tvár neskrýva za reproduktormi rozhlasových prijímačov, no od mikrofónu nikdy neodišiel.

Pred pár rokmi som odišiel z rádia Viva, pretože som ako programový riaditeľ nesúhlasil s niektorými plánovanými zmenami. Hneď na to prišla pandémia a prvé lockdowny. Všetko sa udialo veľmi rýchlo a kvôli covidu sa, samozrejme nie iba mne, zastavili všetky akcie a „moderovačky“ doslova zo dňa na deň.

Našťastie som mal niečo našetrené. Skôr ma deprimovalo to „ničnerobenie“, pretože som veľmi hyperaktívny človek, ktorý doslova miluje pracovné nasadenie. Jednoducho som musel niečo robiť, tak som začal dobrovoľničiť v testovacích centrách: pomáhal som testovať, vyhodnocovať a riešiť veci okolo covidu. Tiež som jazdil dodávkou s tovarom po Európe. Od Slovenska cez Čechy, Nemecko, Švajčiarsko či Rakúsko. Bol to zážitok a hlavne nové skúsenosti, ktoré som dovtedy nepoznal.

Áno, ale nemať rodinu asi by som sa tým aj živil. Je pravdou, že nie som typ človeka, ktorý sedí doma a ľutuje sa, že nemá akcie, eventy a moderovačky, a preto som radšej sedel v dodávke, jazdil po Európe a bol užitočný v inom segmente. Keď sa mi narodil syn, prestal s som. Jazdeniu som však zostal verný. Určitú dobu počas pandémie som vypomáhal aj ako kuriér. Bolo obdobie pred Vianocami, keď majú kuriérske spoločnosti najviac práce.

Je to samozrejme niečo úplne iné. Prísť z komerčného prostredia do inštitúcie, kde sa veci riešia v súlade so zákonom. Človek si zvyká a učí sa. Ja sa rád učím a myslím si, že čo sa týka rozhlasového vysielania, viem ako funguje; každé jedno svoje rozhodnutie viem odôvodniť a má hlavu aj pätu. Kvôli konfliktu záujmov teraz nemôžem vysielať ani byť či účinkovať v žiadnom médiu, ale nemám s tým problém. Naopak, moderovať akcie a eventy mi zákon dovoľuje a naďalej sa tomu venujem.

Rozbieha sa to. Musím však povedať, že veľmi opatrne a pomaličky. Mám za sebou už zopár „moderovačiek“ pre firmy či mesto. Išlo o family day a o Májovú veselicu, ďalšie akcie mám potvrdené na jún.

(Zamyslene) Rád by som odpovedal, ale záleži to od náročnosti, počtu hodín a aj vzdialenosti od Bratislavy. Musel som však zdvihnúť cenu kvôli stúpajúcim nákladom, ale zatiaľ to nie je nič horibilné.

Troška zvláštne, dokonca som mal chvíľkami aj trému, ale tá pominula do pár sekúnd. Moderovať akciu po dvoch rokoch a hneď pre 18-tisíc ľudí budí rešpekt. Ten som mal a aj budem mať pred každou akciou, ktorú budem moderovať.

Všetky. Hlavne tie, kde je bezprostredné publikum, s ktorým môžem interagovať. Mám za sebou firemné dni, čaká ma Deň detí či napríklad v októbri mám rezerváciu na predajnú akciu. Z toho vyplýva, že nemám problém so skoro žiadnou moderovačkou, vyhýbam sa iba politickým meetingom alebo akciám pod záštitou nejakej politickej strany či hnutia.

Nemôžem povedať že plný, ako som spomínal rozbieha sa to, ale veľmi opatrne. Boli nejaké akcie v júni, rezervačky na jeseň, takže určite sa ešte voľný termín nájde.

Na mnou moderovaných akciách, samozrejme (úsmev). Inak na Facebooku či Instagrame, takže ak ma treba, nezdráhajte sa napísať (smiech).

Viac informácii o tom, čo Binďo robí, nájdete na instagrame www.instagram.com/bindo4

Informačný servis

Najnovšie Články