Denná Tlač

Guľu na poste trénera FC DAC 1904 Dunajská Streda nahradil Španiel Muňoz

Guľu na poste trénera FC DAC 1904 Dunajská Streda nahradil Španiel Muňoz

Španiel Xisco Muňoz sa stal novým trénerom prvoligového futbalového klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda. Na uvedenom poste nahradil Adriána Guľu, ktorého vedenie klubu oficiálne odvolalo v piatok.

Štyridsaťtriročný španielsky odborník podpísal s DAC zmluvu do konca tejto sezóny s opciou na ďalšiu. Informácie priniesol oficiálny klubu zo Žitného ostrova.

Xisco Muňoz začal trénerskú kariéru v gruzínskom Diname Tbilisi v roku 2019, neskôr v Anglicku viedol Watford či Sheffield Wednesday, na Cypre Anorthosis Famagusta a vo vlastí tím SD Huesca. Hráčov Watfordu v jari 2021 dotiahol k postupu do Premier League.

Rodák z Malorky ešte ako profifutbalista hrával na krídle. V španielskej La Lige pôsobil v Betise Sevilla, Levante UD, FC Valencia, Recreative Huelva aj CD Tenerife.

„S Valenciou zdvíhal v roku 2004 nad hlavu trofej po víťazstve v Pohári UEFA. Legionársky chlebík si vyskúšal v gruzínskom Diname Tbilisi, kde vyhral dvakrát titul a získal aj korunu kráľa strelcov,“ referuje oficiálny web Dunajskostredčanov.

Hráči Dunajskej Stredy sú v aktuálnej tabuľke domácej I. ligy na 5. priečke so ziskom 24 bodov za sedem víťazstiev, tri remízy a štyri prehry. Na tretiu Trnavu strácajú tri body, na lídra súťaže majstrovský Slovan Bratislava až 11 bodov.

Španiel Xisco Muňoz je jubilejný tridsiaty tréner v histórii dunajskostredského klubu. Jeho predchodca Adrián Guľa na tejto pozícii pôsobil od leta 2022.

Najnovšie Články