Denná Tlač

Fico podľa Demokratov presadzuje záujmy Ruska, zahraničné médiá ho označujú ako hrozbu či gangsterského premiéra (video)

Fico podľa Demokratov presadzuje záujmy Ruska, zahraničné médiá ho označujú ako hrozbu či gangsterského premiéra (video)

Je úplne zrejmé, že predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico nepresadzuje záujmy Slovenska, ale záujmy Ruskej federácie.

Ako ďalej na pondelňajšej tlačovej besede uviedol podpredseda Demokratov Jaroslav Naď, Fico je v celom demokratickom svete hanbou Slovenska. „Je izolovaný. Z krajín Európskej únie sa s ním nikto nestretáva, okrem premiéra Maďarska Viktora Orbána,“ tvrdí Naď.

Na tlačovej besede ďalej citoval titulky článkov zahraničných médií, ktoré Fica označujú ako hrozbu.  Britské noviny The Times nazvali Fica gangsterským premiérom, ktorý sa môže dostať k moci, britské noviny The Guardian zas píšu, že Slovensko sa čoskoro môže stať ruským spojencom.

Francúzska tlačová agentúra AFP nazvala Fica prokremeľským populistom, ktorý môže vyhrať voľby a nemecký Der Spiegel uviedol, že k moci sa môže dostať expremiér Fico, ktorý ma prepojenie na mafiu, ktorá zabila novinára.

„Celý svet sa na nás pozerá a všetci sú zhrození. Diplomati a predstavitelia medzinárodných organizácií sú zhrození. Ruský prokremeľský kanál Rybar odkázal Ficovi, že sa naňho spolieha,“ upozornil Naď.

Člen predsedníctva Demokratov a europoslanec Vladimír Bilčík ďalej uviedol, že Fico je od roku 2019 vnímaný ako obrovský problém nielen pre slovenskú demokraciu, ale aj pre slovenskú zahraničnú a európsku politiku.

„Fico je dnes absolútne izolovaný v Európe, nik sa s ním nestretáva v Európskom parlamente a je hanbou európskych socialistov,“ uviedol Bilčík. Naď v závere ešte doplnil, že ak Fico voľby vyhrá, nastane veľký problém s emigráciou mladých ľudí zo Slovenska.

Najnovšie Články