Denná Tlač

Fanúšik Slovana sa po derby s Trnavou vyhrážal policajtovi smrťou, skončil za mrežami

Fanúšik Slovana sa po derby s Trnavou vyhrážal policajtovi smrťou, skončil za mrežami

Polícia v Trnave súvislosti s nedeľným zápasom najvyššej slovenskej futbalovej súťaže medzi domácim Spartakom a Slovanom Bratislava (0:0) rieši napadnutie policajta ako podozrenie z trestného činu útoku na verejného činiteľa. Okrem toho zaznamenali policajti päť ďalších incidentov, vo všetkých prípadoch išlo o priestupky.

„Z trestného činu útoku na verejného činiteľa je podozrivý 29-ročný Bratislavčan. Na vlakovej stanici, pri presune na vlak, najskôr slovne a neskôr fyzicky napadol policajta, ktorému sa vyhrážal usmrtením pre výkon právomoci verejného činiteľa. Policajti muža spacifikovali a predviedli na políciu. Muž bol podrobený po zákroku dychovej skúške na alkohol, v dychu mal 2 promile,“ informovala trnavská polícia na sociálnej sieti. Agresívny fanúšik skončil v cele policajného zaistenia, po jeho vytriezvení s ním polícia vykoná ďalšie úkony.

Jeden z priaznivcov Slovana dostal pokutu 500 eur za nerešpektovanie výzvy organizátora, pokutu nezaplatil na mieste.

Priestupkom bolo aj uloženie dymovníc v sektore hostí, použitie zakázanej pyrotechniky v sektore domácich, ďalej poškodenie oblečenia 23-ročnej ženy, ktorej svetlica prepálila bundu a mikinu. Ako priestupok polícia vyhodnotila aj poškodenie sklenej výplne na železničnej stanici, podozrivým je 26-ročný Bratislavčan.

Polícia v nedeľu popoludní uzavrela Kollárovu ulicu v Trnave. Fanúšikov Slovana policajti odprevadili zo železničnej stanice až po vchod na Štadión Antona Malatinského a po skončení futbalového derby zasa na železničnú stanicu. Zvýšené bezpečnostné opatrenia v meste trvali približne do 21:00. Na zápase bolo podľa organizátorov viac ako 9000 divákov.

Najnovšie Články