Denná Tlač

Delta Air Lines bola v treťom kvartáli v miliardovom zisku, pomohla tomu štátna dotácia

Delta Air Lines bola v treťom kvartáli v miliardovom zisku, pomohla tomu štátna dotácia

Americká letecká spoločnosť Delta Air Lines za tretí kvartál vykázala zisk 1,2 miliardy dolárov. Pomohla tomu dotácia zo strany federálnej vlády počas pandémie. Firma však upozornila, že rastúce ceny palív povedú k miernej strate vo štvrtom kvartáli.

Letecký prepravca zároveň predpokladá, že sa zvýšia jeho náklady na pracovnú silu, keďže prijíma tisíce zamestnancov. Spoločnosť totiž musí nahradiť tých pracovníkov, ktorí z firmy odišli vlani, keď bol vplyv pandémie na cestovanie veľmi zlý.

Delta uviedla, že dopyt po cestovaní sa zlepšuje. „Počas posledných štyroch až piatich týždňov vidíme podstatné oživovanie rezervácií,“ povedal generálny riaditeľ Ed Bastian.

Počet klientov na služobných cestách a cestovanie do zahraničia sa však zotavujú pomaly. Počet pasažierov na služobných cestách stagnuje zhruba na 40 percentách predpandemickej úrovne.

Letecké spoločnosti dúfajú, že oživenie nastane, keď sa viac zamestnancov vráti do svojich kancelárií a USA v novembri zmiernia reštrikcie na hraniciach.

(1 EUR = 1,1562 USD)

Najnovšie Články