Denná Tlač

Ďalších takmer 280 žiadateľov získalo poukážky na fotovoltických panelov

Ďalších takmer 280 žiadateľov získalo poukážky na fotovoltických panelov

Poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov získalo ďalších 278 žiadateľov. Presne toľko ich totiž Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) rozdala v 22. kole projektu Zelená domácnostiam II. Poukážky na fotovoltické panely pritom v tomto kole získali všetci žiadatelia, informovala SIEA.

Posledné tohtoročné kolo určené pre fotovoltické panely bolo uzatvorené 8. októbra 2019 po necelých 23 minútach, keď záujem o podporu prekročil vyčlenenú čiastku 400 tisíc eur. Na inštaláciu zariadení majú domácnosti tri mesiace. Žiadosť o preplatenie poukážok vydaných v tomto kole je nutné podať do 8. januára 2020.

„Momentálne evidujeme 1 416 platných poukážok na fotovoltické panely v celkovej hodnote viac ako 1,9 milióna eur. Z uvedeného množstva je viac ako 900 inštalácií dokončených. Preplatené už boli poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov za viac ako 900 tisíc eur,“ povedala generálna riaditeľka SIEA Alexandra Velická.

Aktuálne je pre všetky štyri druhy zariadení vydaných viac ako 6 200 platných poukážok v hodnote 11,9 milióna eur. Do konca roka 2019 plánuje SIEA podľa zverejneného harmonogramu vyhlásiť ešte 2 kolá v celkovej hodnote 1,3 milióna eur. Najbližšie kolo určené pre tepelné čerpadlá bude podľa zverejneného harmonogramu vyhlásené 15. októbra 2019.

Národný projekt Zelená domácnostiam II je súčasťou Operačného programu Kvalita životného prostredia. Cieľom projektu je vďaka európskej a štátnej podpore do roku 2023 zvýšiť využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. SIEA plánuje podporiť inštalácie s celkovým výkonom 140 MW.

Najnovšie Články