Denná Tlač

Chrípková sezóna sa rozbieha, počet chorých v tomto týždni stúpol

Chrípková sezóna sa rozbieha, počet chorých v tomto týždni stúpol

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) klesla v tomto týždni v porovnaní s predchádzajúcim o 2,8 percenta. Lekári nahlásili 39 166 takýchto prípadov.

Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Bratislavskom kraji, najnižšiu v Trenčianskom kraji. Najčastejšie postihli respiračné ochorenia deti do päť rokov.

Komplikácie lekári zaznamenali u 934 osôb, čo predstavuje 2,4 percenta zo všetkých ARO. Medzi najčastejšie komplikácie patrili sinusitídy (544), ďalej zaznamenali otitídy (259) a pneumónie (131). Agentúru SITA o tom informovala Júlia Adamčíková z Odboru epidemiológie Úradu verejného zdravotníctva SR.

Lekári v 41. týždni nahlásili aj 3 145 na chrípku a chrípke podobné ochorenia, čo predstavuje 8,1 percenta z celkového počtu hlásených ARO.

„Chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpla o 3,2 percenta. Najvyššia chorobnosť zaznamenali v Trnavskom kraji, najnižšiu v Košickom kraji. Na chrípku najviac ochoreli deti do päť rokov,“ uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Prípad ťažkého akútneho respiračného ochorenia (SARI) nebol hlásený.

Vyučovanie počas tohto týždňa prerušili v deviatich výchovno-vzdelávacích zariadeniach. Išlo o sedem materských škôl (tri z Košického kraja, dve zo Žilinského kraja a jednu z Trnavského a Prešovského kraja) a dve základné školy (jedna z Košického a jedna zo Žilinského kraja).

Najnovšie Články