Denná Tlač

Chlapca s nádorom budú operovať v nemocnici pre dospelých

Chlapca s nádorom budú operovať v nemocnici pre dospelých

Chlapca s nádorom na mozgu budú operovať na Neurochirurgickej klinike Nemocnice L. Dérera. Dekan Lekárskej Fakulty Univerzity Komenského Juraj Šteňo o tom v utorok informoval médiá.

„Akonáhle nebudú prekážky na operáciu v celkovej anestéze, chlapec bude v najbližšej dobe operovaný,“ informoval Šteňo.

Ako dodal, chlapec sa prevezie z Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) na sálu Neurochirurgickej kliniky Nemonice L. Dérera.

Po operácii pôjde na jednotku intenzívnej starostlivosti, preberie sa k vedomiu a následne sa prevezie sanitkou do národného ústavu v sprievode anestéziológa.

Ako informoval Šteňo, rozhodnutie ministerky zdravotníctva odvolať ho z pozície hlavného odborníka ministerstva zdravotníctva pre neurochirurgiu berie na vedomie.

„Za všetkými svojimi vyjadreniami v medializovanej kauze si však plne stojím. Žiadne etické princípy som dokázateľne neporušil. Čo je však najdôležitejšie, konečne sa rozhodlo, že chlapec môže byť operovaný na našej klinike v Dérerovej nemocnici,“ informoval Juraj Šteňo.

Ako povedal, nateraz sa musí sústrediť na to, aby spolu s jeho tímom a odborníkmi z iných kliník zachránili život tohto vážne chorého chlapca.

„Sľubujem všetkým, že keď odznie bezprostredné pooperačné obdobie, bude toho veľa, na čo by bolo treba odpovedať, aj načrtnúť smer, akým by sme sa mali uberať,“ informoval Šteňo.

K odvolaniu sa nateraz nechcel vyjadrovať. „Ku všetkému dostanete jasné odpovede, včera zaznelo veľmi veľa nezmyslov,“ uzavrel v utorok Juraj Šteňo.

Najnovšie Články