Denná Tlač

Bulharské jednotky deaktivovali dron s výbušninami. Minister obrany sa obáva, že sa vojne na Ukrajine nevyhnú

Bulharské jednotky deaktivovali dron s výbušninami. Minister obrany sa obáva, že sa vojne na Ukrajine nevyhnú

Bulharský minister obrany Todor Tagarev tvrdí, že Bulharsko by sa malo pripraviť na to, že ho vojna na Ukrajine neobíde. Ako referuje web eurointegration.com.ua, uviedol to v súvislosti s bezpilotným lietadlom naloženým výbušninami, ktoré našli v nedeľu v noci v turistickej destinácii Ťulenovo pri hranici s Rumunskom a cez Čierne more oproti anektovanému Krymu.

„Nemáme dôvod si myslieť, že nás táto vojna nejako obíde. Áno, existujú riziká pre Bulharsko,“ zdôraznil Tagarev a podotkol, že dron v Ťulenove nie je ojedinelý prípad. Zároveň poznamenal, že trvá vyšetrovanie toho, ako sa bezpilotné lietadlo dostalo do Bulharska. Podľa Tagareva sa takéto udalosti dejú každý týždeň a dokonca aj viac ako raz za týždeň.

„Bulharská armáda si udržiava kapacity a personál, aby bola schopná reagovať na odhalenie nevybuchnutej munície. Ako som povedal, dron určite nezachytia radarové stanice. Nevieme, kedy a ako sa objavil, či spadol do vody alebo sa sem dostal iným spôsobom,“ poznamenal Tagarev.

Bulharské úrady poslali v pondelok do mestečka Ťulenovo špeciálnu jednotku, aby preskúmala a deaktivovala dron s výbušninami. Podľa svedkov bol dron tri až 3,5 metra dlhý a mal na sebe pripevnenú nádobu s výbušninami.

Najnovšie Články