Denná Tlač

Britský minister obrany Shapps potvrdil urýchlené poslanie vojenskej pomoci Ukrajine. Svet nemôže čakať, vyhlásil

Britský minister obrany Shapps potvrdil urýchlené poslanie vojenskej pomoci Ukrajine. Svet nemôže čakať, vyhlásil

Britský minister obrany potvrdil urýchlené poslanie vojenskej pomoci Ukrajine. Grant Shapps na sociálnej sieti X napísal, že „svet nemôže čakať“ a vyzval krajiny, aby posilnili svoju podporu Ukrajiny v boji proti ruskej agresii. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Spojené kráľovstvo podľa Shappsovho príspevku poslalo Ukrajine napríklad 80 obranných striel, jeden milión kusov munície a 20 obojživelných vozidiel Viking. Minister zverejnil svoj príspevok po tom, čo vyzval spojencov, aby dali Ukrajine povolenie na použitie zbraní, ktoré jej dodali, na vojenské ciele na Ruskom okupovanom polostrove Krym.

The world cannot wait, Ukraine needs us to step up so they have what they need to push Putin back.

That’s exactly what the UK has done today.

A full breakdown of what we’ve rushed to Ukraine to support the men and women fighting on freedom’s frontline: pic.twitter.com/C64pa6yvO4

— Rt Hon Grant Shapps MP (@grantshapps) May 19, 2024

„Svetu sme sa vyjadrili veľmi, veľmi jasne a pomohli Ukrajine – napríklad sme poskytli povolenia na použitie našich zbraní na celej Ukrajine… vrátane Krymu, ktorý v roku 2014 dobyl (ruský vodca Vladimir, pozn.) Putin,“ povedal v relácii Sunday with Laura Kuenssberg televízie BBC a zdôraznil, že Londýn poskytuje Kyjevu zbrane, aby mohol brániť svoju krajinu.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval spojencov na to, aby povolili Ukrajine používať ich zbrane na útoky na ruskom území. Shapps sa v tejto súvislosti vyjadril, že nemôže „zachádzať do podrobností týchto súkromných rozhovorov o tom, ako sa zbrane presne používajú“.

Najnovšie Články