Denná Tlač

Bratislavský dopravný podnik podpísal zmluvu na čistenie vozidiel, zaplatí viac ako milión eur

Bratislavský dopravný podnik podpísal zmluvu na čistenie vozidiel, zaplatí viac ako milión eur

Dopravný podnik Bratislava (DPB) podpísal tento mesiac rámcovú zmluvu na čistenie vozňov s firmou Cata-Real za takmer 1,2 mil. eur.

Zmluva platí na dobu určitú, a to konkrétne 12 mesiacov. Vyplýva to z informácií vo Vestníku Úradu verejného obstarávania.

Zákazku rozdelili na tri časti, prvá časť sa týka autobusov vozovne Trnávka, Jurajov dvor a Krasňany, predpokladaná hodnota tejto časti zákazky bola 493-tisíc eur bez DPH.

Cata-real ponúkla o približne 8-tisíc eur nižšiu cenu ako bola predpokladaná hodnota, teda 485-tisíc eur. Druhá časť zákazky sa týkala autobusov vozovne Petržalka, predpokladaná hodnota tejto časti zákazky je 229-tisíc eur, Cata-Real vyčistí tieto autobusy za 224-tisíc eur, teda s približne päťtisíceurovým rozdielom oproti predpokladanej hodnote.

Poslednou časťou zákazky je čistenie električiek a trolejbusov, jej predpokladaná hodnota bola 448-tisíc eur a Cata-Real predložila ponuku s cenou 445-tisíc eur, v poslednej časti zákazky teda DPB ušetrí tritisíc eur.

Okrem víťaznej firmy Cata-Real so sídlom v Dolnom Kubíne predložili ponuky ďalšie tri spoločnosti. Podľa zápisnice z vyhodnotenia ponúk bolo v prvej a druhej časti zákazky poradie uchádzačov rovnaké. Na druhých miestach sa ocitla spoločnosť Slovclean so sídlom v Bratislave, na tretích miestach firma Atalian SK a na štvrtých spoločnosť Blitz Blank Facility takisto so sídlom v Bratislave.

V prípade čistenia trolejbusov a električiek, teda v tretej časti zákazky sa na druhom mieste takisto umiestnila firma Slovclean, tretia v poradí však bola firma Blitz Blank Facility a spoločnosť Atalian SK bola až na štvrtom mieste.

Najnovšie Články