Denná Tlač

Asociácia nemocníc sa dohodla so štátnou poisťovňou na predĺžení zmlúv

Asociácia nemocníc sa dohodla so štátnou poisťovňou na predĺžení zmlúv

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) a Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) sa dohodli na predĺžení dodatkov k zmluvám do konca októbra. Informovala o tom hovorkyňa poisťovne Slávka Gáborová.

„Obe strany vyjadrili záujem v nadväznosti na dofinancovanie rezortu pokračovať v rokovaniach s cieľom dosiahnuť predĺženie dodatkov do konca kalendárneho roka,“ uviedla.

VšZP partnerom opäť tlmočila pripravenosť splniť si záväzky vyplývajúce z aktuálnej legislatívy, ktorou sa nemocniciam zvýšili náklady.

ANS v snahe lepšie vyčísliť skutočné finančné potreby je ochotná poskytnúť VšZP do konca septembra informácie o nákladoch, ktoré vznikli nemocniciam využívaním rekreačných poukazov, najmä v letných mesiacoch.

Asociácia nemocníc na stredajšom rokovaní otvorila aj otázku jednodňovej ambulantnej zdravotnej starostlivosti.

Partneri sa dohodli, že VšZP preverí zmluvy poskytovateľov jednodňovej zdravotnej starostlivosti s ústavnými zdravotníckymi zariadeniami z hľadiska systémového zabezpečenia prípadnej potrebnej následnej zdravotnej starostlivosti.

Zástupcovia ANS sa ďalej zaujímali o výšku úhrady výkonov na preverených mamografických pracoviskách v súvislosti s celoštátnym skríningom rakoviny prsníka, ako aj o postup pri uzatváraní zmlúv s novými poskytovateľmi záchrannej zdravotnej služby od 1. januára budúceho roku.

Najnovšie Články