Denná Tlač

Ako osláviť deň detí čo najradostnejšie

Ako osláviť deň detí čo najradostnejšie

Podľa štatistík je rodina pre Slovákov najdôležitejšou životnou hodnotou. Rodičia, ktorí prijímajú deti ako dar, ktorí sa s láskou o svojich potomkov starajú a dobre ich vychovávajú, sú pre každú spoločnosť tou najlepšou devízou.

Každoročne pätnásteho mája oslavuje pomerne veľká časť sveta Medzinárodný deň rodiny a prvého júna Medzinárodný deň detí. A práve máj a jún patria medzi najkrajšie mesiace v roku, kedy možno s deťmi voľný čas tráviť v prírode pri športovaní. Letné výlety v krásne rozkvitnutej prírode patria medzi najkrajšie rodinné zážitky, ktoré významne posilňujú rodinné väzby.

Všetci rodičia, ktorí vedú svoje deti k láske k športu a ku zdravému životnému štýlu, si zaslúžia podporu a uznanie. Nedostatok pohybu detskému organizmu škodí a zvyšuje riziko civilizačných chorôb. Pohyb v prírode prináša deťom nielen radosť, ale zlepšuje aj ich telesnú kondíciu – posilňuje imunitu a optimalizuje hmotnosť. A športovanie prirodzene rozvíja aj koordináciu, orientačné schopnosti a zdravú súťaživosť detí. Tiež podporuje vôľové vlastnosti – vytrvalosť a disciplínu. A všetky spoločné aktivity rodičov a detí utužujú najmä dobré rodinné vzťahy.

Pokiaľ sa vaše deti radi bicyklujú a vy práve rozmýšľate nad tým, ako im pôžitok z bicyklovania na rodinných výletoch ešte viac umocniť, tu sú naše tipy. Detské bicykle vyberajte podľa veku, výšky, hmotnosti a typu postavy dieťaťa. Tiež podľa terénu, v ktorom budete najčastejšie jazdiť. Základ pohodlia je v bicykli s odolnou konštrukciou a s kvalitným sedlom. Druh sedla maximálne ovplyvňuje zážitok z jazdy a správnu polohu tela, ktorá zasa ovplyvňuje plynulé dýchanie. Na rodinných výletoch však nepodceňte ani ochranné prvky, ktoré malí cyklisti pri bicyklovaní potrebujú. Patrí k nim kvalitná prilba so štítom a cyklistické rukavice, tiež chrániče rúk a nôh.

Zážitky z rodinných výletov a zo športovania do veľkej miery ovplyvňuje aj oblečenie. Preto detské športové odevy majú byť ušité zo vzdušných a elastických materiálov. Oblečenie nesmie deti omínať, ani im brániť v pohybe. Skvelým tipom sú Mayoral šaty, ktoré poskytujú maximálny pocit pohodlia. Najmä na celodenné rodinné výlety však nezabudnite svojim potomkom do batoha zbaliť aj náhradné oblečenie. Poruke majte, okrem občerstvenia a dostatočného množstva tekutín, tiež mapu, mobil, baterku, hygienické potreby, balíček prvej pomoci a opaľovací krém. Pre deti je vhodná najmä bio kozmetika, ktorá účinne ochráni aj tú najjemnejšiu pokožku. A v letných mesiacoch netreba podceniť ani pokrývku hlavy či slnečné okuliare s kvalitným UV filtrom.

Informačný servis

Najnovšie Články