Denná Tlač

Akciový trh v USA uzavrel zmiešane, k nárastu prispel len záujem investorov o umelú inteligenciu

Akciový trh v USA uzavrel zmiešane, k nárastu prispel len záujem investorov o umelú inteligenciu

Americký akciový trh bol vo štvrtok zmiešaný. Nárastu na Wall Street pomohol entuziazmus investorov voči umelej inteligencii. Trhy naďalej ovplyvňujú obavy zo situácie okolo dlhového stropu v USA.

Pre americký Kongres sa blíži konečný termín na dosiahnutie dohody o vládnom dlhu a bez nej by USA mohli čeliť potenciálne katastrofálnej platobnej neschopnosti.

Index S&P 500 stúpol o 0,9 percenta na 4 151,28 bodu po tom, čo výrobca čipov Nvidia poskytol prognózu obrovského skoku v príjmoch, pretože ťaží z návalu umelej inteligencie v technologickom svete. Akcie spoločnosti stúpli o 24,4 percenta, v dôsledku čoho boli najsilnejšou silou, ktorá potlačila zmienený index nahor. Nahor išli aj akcie ďalších výrobcov čipov a niektorých veľkých technologických spoločností.

Priemyselný index Dow Jones si pohoršil o 0,1 percenta na 32 764,65 bodu. Technologický Nasdaq si pripísal 1,7 percenta a uzavrel na úrovni 12 698,09 bodu. Index menších spoločností Russell 2000 oslabil o 0,7 percenta na 1 754,60 bodu.

Zmiešané boli v piatok aj ázijské akciové trhy. Hlavný tokijský index Nikkei 225 vo štvrtok stúpol o 0,7 percenta a juhokórejský Kospi poskočil o 0,2 percenta. Čínsky akciový index Shanghai Composite si však odpísal 0,1 percenta. V Hongkongu sa pre sviatok neobchodovalo.

Najnovšie Články