Denná Tlač

4 výhody, ktoré so sebou prináša bývanie v dome priamo v meste

4 výhody, ktoré so sebou prináša bývanie v dome priamo v meste

Máte radi mestský ruch, no zároveň vám nevyhovuje bývanie v byte? A čo takto bývanie v meste v dome? Áno, ide o omnoho menej rozšírený typ mestského bývania, no o to príjemnejší.

Bývanie v meste so sebou prináša rôzne výhody. Všade to máte na skok, ste vždy „v centre diania”, nemusíte dochádzať do práce… No mnohí, ktorí majú radi tento životný štýl, od neho uprednosťňujú z jedného prostého dôvodu. Bývanie v byte vo vysokom paneláku, či bytovke, nie je pre nich to pravé. Patríte medzi nich aj vy?

Skúste sa namiesto sťahovania do satelitnej dediny zamyslieť nad bývaním v dome v meste. Šikovný mestský domček bude pre vás ako stvorený. Áno, nepopierame, dom v meste nie je lacná záležitosť. No ak ide napríklad len o dočasné bývanie, riešením môže byť prenájom. Domy na prenájom v Bratislave sú dostupné v rôznych cenových reláciách, a preto stojí za zváženie si ponuku minimálne pozrieť. Viete, aké výhody vám prinesie takéto bývanie v mestskom dome?

Jednou z najväčších výhod domu v porovnaní s bytom je nepopierateľne jeho samostatnosť. Kým v byte sa delíte o vchod s ďalšími desiatkami obyvateľov, vchod do domu je čisto len váš. Je preto len na vás, v akej čistote ho budete udržiavať a ako ho upravíte.

Rovnako vás za stenou nečakajú žiadni hluční susedia, nedupú nad vami susedkine deti, cestou po schodoch sa nehádajú susedia a neruší vás ani výťah, ktorý nonstop cestuje hore- dole.

Hoci sú dnešné nové moderné byty omnoho lepšie odhlučnené, než byty v klasických panelákoch, napriek tomu sa v nich občas ťažko vyhnúť tomu, aby sme o susedoch vedeli aj detaily zo súkromia, ktoré by sme radšej nikdy nepočuli. Pri bývaní v dome, a to aj v tom prípade, ak pôjde o radovku, sa takýchto problémov báť nemusíte.

Mestské domy majú len zriedkakedy rozlohu veľkej vily, no napriek tomu so sebou prinášajú väčší životný priestor, než typický byt. Samozrejme, v porovnaní s luxusným veľkometrážovým bytom, môže mestský dom pôsobiť stiesnene, no v porovnaní s klasickými bytmi tomu nikdy tak nebude.

K domu navyše zvyčajne získate aj aspoň malá záhradka, ktorú môžete využiť na posedenie s priateľmi, pestovanie okrasných kvetov, či na venčenie domácich miláčikov a hranie detí. Získate tak akúsi svoju oázu pokoja v rušnom mestskom svete.

Trend vo vykurovaní je dnes jasný – čím samostatnejšie a ekologickejšie, tým lepšie. Preto aj väčšina nových bytových domov dnes uprednostňuje samostatné vykurovanie. No nech ste akokoľvek šetrní, nikdy sa nevyhnete prispievaniu na vykurovanie spoločných priestorov. A to už také šetrné byť nemusí.

Pri bývaní v dome vám tieto nemilé povinnosti odpadnú a platiť budete reálne len za to, čo ste spotrebovali.

Ako sme už spomínali vyššie, dom so sebou prináša lepšie možnosti na hru pre deti, či venčenie domácich miláčikov. Kým v prípade bývania v byte malé deti len tak „nevypustíte” hrať sa von a domáci miláčikovia sa sami nevyvenčia, v dome to pôjde aj „samo”.

Stačí ich pustiť na dvor, kde získajú dostatok priestoru na realizáciu sa podľa vlastných potrieb. A vy tento čas môžete využiť podľa seba, či už na oddych, prácu, upratovanie alebo prácu v záhrade. Kdežto v byte takýto komfort nikdy nenadobudnete.

Kým v zahraničí je bývanie v meste v dome pomerne bežné, u nás je tento typ bývania stále skôr výnimka. Oslovila vás táto možnosť bývania? Či už rozmýšľate nad prenájmom alebo rovno kúpou domu v meste, realitná kancelária Expat experts vám pomôže nájsť nehnuteľnosť presne podľa vašich predstáv a vybaviť všetko potrebné. Vám tak ostane len jediná starosť – zbaliť sa a presťahovať.

Informačný servis

Najnovšie Články